legend
search
  • legend
  • legend
  • legend
  • legend
  • legend
  • legend
  • legend

Mateří (královská) mřížka kovová

0,00 Kč
Vč. DPH
Mateří mřížka, kovová v několika velikostech. Mřížky jsou vyrobené v několika profilech například 40x40, 42x42, 43.5x46.5, 43.5x46.5, 50x50, 38x47.5 cm. Mateří mřížka drátěná ...
Velikost?
Počet
Produkt je dostupný v jiných variantách

  Zásady zabezpečení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady doručení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady vrácení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

Mateří mřížky - kovové


Mateří (královská) mřížka - kovová v několika velikostech. Mřížky jsou drátěné vyrobené v mnoha profilech například 42 x 42 cm. Kvalitní drátěná mateří mřížka se používá se v úlech rámkové míry 39 x 24 cm, mřížka je čtvercového půdorysu. Mateří mřížky slouží k zabránění vstupu včelí matky do medníku. Matka pak zůstává jen v plodišti a neklade do medníku.

Mateří mřížky máme v několika velikostech, které si můžete vybrat pod obrázky. Ceny se liší podle velikostí . Cena uvedená nahoře je za nejmenší provedení, tedy kovovou mřížku o velikost 40 x 40 cm.

Mateří mřížka, se tedy používá k oddělení prostotu kam nemá mít přístup matka ani trubci. Mateří mřížka má takové otvory kterými prolezou pouze včely dělnice. Mřížek existuje několik typů například Prokopovičova mřížka z ocelových drátů nebo Hannemannova vyráběná lisováním či ražením, dnes již především z umělé hmoty. Mřížky vyrobené drátů jsou všeobecně považovány za vhodnější, jelikož nemají ostré hrany, které mohou poškodit dělnicím křídla. Je též vhodné nepokládat mateří mřížku přímo na rámky, ale umístit ji tak aby se pod ní mohly včely volně pohybovat.

Mřížku použijeme i při chovu matek. A to na oddělení matky od zavíčkovaných matečníků, oddělení trubců na inseminaci, plodu na oddělky apod. Kovová mateří mřížka má výhodu v pevnosti a tím i životnosti. Má jednotlivé příčky kulatého průřezu, a včely se o ni nezraňují.

Mřížky máme v nabídce v rozměrech: 40x40 cm, 42x42 cm, 43.5x46.5 cm, 43.5x46.5 cm, 50x50 cm, 38x47.5 cm
JaHan
1041
0 ks
chat Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.