legend
search
  • legend
  • legend
  • legend
  • legend
  • legend
  • legend

Značící a vychytávací pístek - plast G - AKCE

178,00 Kč
Vč. DPH
Značící a vychytávací pístek je praktická a jednoduchá pomůcka pro včelaře jenž si chtějí samy značit matky. Slouží v pohodlnému a šetrnému značení včelích matek ...
Počet

  Zásady zabezpečení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady doručení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady vrácení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

Značící a vychytávací pístek k značení včelích matek plast G


Značící a vychytávací pístek

je praktická a jednoduchá pomůcka pro včelaře jenž si chtějí samy značit matky. Slouží k pohodlnému a šetrnému značení včelích matek.

Každý včelař co chová matky tak ví že značení matek není zrovna snadné. Jenže bez označené matky se včelaří hůře. Označená matka je lépe vidět na plástu a lze ji tím pádem rychleji najít. Dál máte informaci, z kterého roku (podle barvy) matka je. Existuje mnoho možností jak matky značit. Značí se jednak barvou a jednak speciálními značkami na matky s čísly (toto dělají chovatelé, kteří si matky podle čísel evidují). Někteří včelaři matky značí v ruce. Což se dá natrénovat na trubcích. Chce to trochu šikovnosti a hlavně cit, abychom matce neublížili, ale zároveň ji musíme držet tak, aby neuletěla. Další možností je zakoupení tzv. síťky pro značení matek, pod kterou matku schováme, lehce přitlačíme na plástu a mezi mřížkou ji označíme. Jednou z možností je právě i použít značící a vychytávací plastový  píst.

Povytažený píst přiložíme na plást na matku a mírným tlakem pístu ji donutíme vlézt dovnitř. Poté můžeme plást vložit zpět do úlu a s vychycenou matkou se můžeme vzdálit od úlu tak, aby na nás včelky nemohly. Poté matku (opět mírným tahem pístu) přitiskneme na síťku a můžeme provést označení barvou. Na konci pístu je molitan, takže i když je matka přitisknutá na síťku, nemělo by se jí nic stát. Po označení chvilku počkáme na zaschnutí barvy, povolíme píst a můžeme jít k úlu a matku vypustit opět na plást.

JaHan
4760
99999 ks
chat Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.